Verseny az idővel
A kisfiamnál csak a versenyautók jöhetnek mostanában szóba. Imádja őket tologatni, és ha véletlenül elkeverjük az egyik kedvencét, akkor nagyon nagy patáliát csap. Pedig nem kis számból áll a gyűjteménye – köszönhetően a nagyszüleinek, akik valósággal elkényeztetik –, mégis mindig megvan, hogy aktuálisan melyik néhány autó az, ami a kiemelt darabja.
Ha akár csak egy 3-4 hónappal ezelőtt azt mondja nekem valaki, hogy ennyire a versenyautók megszállottja lesz, biztosan nem hittem volna el. Korábban egyáltalán nem kötötték le a figyelmét, de most, hogy nagyban mászogat és felfedez, imádja, ahogy maga mellett tudja gurítani ezeket a játékokat. Azt viszont nem mindig díjazza, ha a cicák is beszállnak a játékba – már barátkoznak ugyan, de még nem találta meg a közös hangot a két félénk cica a mi eleven és kíváncsi kisfiunkkal.
Mielőtt azonban elkezdett mászni, „természetesen” már kezdtem ráparázni a dolgokra. Nem tudtam mindig elkerülni a kéretlen véleményt és tanácsot, így azon kaptam magam, hogy sokadjára is a „mászás mikortól” kifejezésre nyomok keresést a neten. Így találtam rá a mosolykulcs.hu oldalra is, na meg a „mászás mikortól” kérdésre is szakértő választ kaptam végre. Minden rendben volt ugyanis a kisfiammal, de megnyugtatott a tudat, hogy ha fejlesztésre lenne szüksége (akár más területen a későbbiek során), akkor már létezik egy ilyen sokoldalú központ – teljes nevén Mosolykulcs Képességfejlesztő Központ –, ami csak és kizárólag fejlesztő szakembereket gyűjt össze, akik egészen a „páciensek” kisbabakorától tudnak támogatást nyújtani.
Az oldalon több olyan terápiára és programra bukkantam, amiről korábban nem is hallottam, de nem kell kétségbeesni, ha épp segítséget keresünk: az egyes almenükben ugyanis olvasható, hogy a mászás mikortól általános, ahogyan például a beszéd fejlődése is, így el tudjuk dönteni, hogy szükség van-e a szakértői segítségre. Ha mégsem egyértelmű a helyzet, akkor is nyugodtan fordulhatunk hozzájuk, hiszen ez sem ritka, és ők abban is elkötelezettek, hogy a kezdetekben is támogatást nyújtsanak. Annak egyébként örülök, hogy ez az egész fejlesztés-dolog már nem olyan tabu, mint korábban, és engem kifejezetten érdekel is a téma, de még így is sok újat tudott mondani a weboldal – ebből is látszik, hogy tanulni, és nyitni az újdonságok felé sosem késő! Ha pedig nem csak foglalkozásokban gondolkozunk, akkor a Mosolykulcs Képességfejlesztő Központ által szervezett táborok is érdekesek lehetnek, amelyek már egy intenzívebb programot jelentenek gyermekünk számára, mely során sok élménnyel gazdagodhat fejlesztés közben. A programok áráról és a részletes tudnivalókról természetesen tájékoztatást nyújtanak a weboldalon.
A blog részen főként az iskolaérettséggel kapcsolatos cikkek fogtak meg, egykori személyes érintettségem okán is kíváncsi voltam, hol tart a dolog a tudomány és a gyakorlat mai állása szerint. Nagyon sok hasznosat olvastam itt is, ugyanolyan jól kidolgozott a blog, mint az egész weboldal. Igényes és bizalmat sugároz az egész felület – ha gyermekednek lehetséges, hogy fejlesztésre van szüksége, akkor érdemes felkeresned a mosolykulcs.hu oldalt.